x تبلیغات
معرفی کامل ورزش ها

آموزش فوتسال و انواع تمرینات فوتسال

 


در آموزش فوتسال باید گفت که اگر یک بازیکن شروع به بازی کند سرعتش آنقدر زیاد است که می توان گفت بازیکن به جای بازی ورزش فوتسال گویی به بازی فوتبال می پردازد. از طرفی دیگر در انواع تمرینات فوتسال باید گفت که تمرینات قدرتی و تمرینات هوازی وجود دارد که هر بازیکن قبل از شروع بازی باید این تمرینات را حتما انجام دهد.همچنین در آموزش فوتسال باید گفت که این ورزش دارای سیستم های حمله اختصاصی مانند ۴-۰ – ۳-۱ – ۲-۲ – ۱-۲-۱ – ۲-۱-۱ می باشد که هر کدام از سیستم های حمله فوتسال با دفاع اختصاصی آن مقابله می کنند. در بخش آموزش فوتسال باید بدانید که اگر دو تیم در مسابقه شرکت می کنند تعداد بازیکنان آن ها نباید بیش تر از ۵ و یا کمتر از ۵ بازیکن باشد. همچنین تعدا بازیکنان ذخیره در این ورزش هیجانی ۷ نفر باید باشد.

برای رزرو سالن فوتسال به سایت آسان اسپرت مراجعه کنید.


مسابقه فوتسال


اولین رقابت بین المللی فوتسال


پس از بررسی تاریخچه این ورزش هیجانی باید در مورد اولین رقابت بین المللی فوتسال نیز اطلاعات مفید داشته باشد. اولین رقابت بین المللی این ورزش هیجانی از سال ۱۹۶۵ شروع شد یعنی زمانی که پاراگوئه اولین جام فوتسال را به دست آورد. همچنین در رقابت های بعدی در سال ۱۳۷۹ برزیل برنده تمام مسابقات این ورزش بود که در امریکای جنوبی ۶ جام دیگر دریافت کرد. در حقیقت برزیل به عنوان قدرت مهم و برتر ورزش فوتسال تا سال ۱۹۸۰ جایگاه خود را در امریکا حفظ کرد.

منبع:

 

لوازم مورد نیاز ورزش پیلاتس در خانه

 امروزه وسایل مختلف و متنوعی برای انجام ورزش پیلاتس در خانه وجود دارد که عبارتند از : ریفورمرها، صندلی ها، کادیلاک ها و استوانه های مخصوص که این وسایل برای افراد بسیار پیشرفته کارامد می باشد و برای سایر افراد که می خواهند به ورزش در منزل بپردازند مناسب نیست.

ورزش پیلاتس در خانه همان طور که گفته شد روی یک تشت انجام می شود و بسیاری از افراد از این نوع پیلاتس به جای پیلاتس همراه با دستگاه استفاده می کنند. به این دلیل که تمرینات و حرکات این ورزش روی یک تشک یا کف پوش نرم تنوع بسیار زیادی دارد و نظر بیننده را به خود جلب می کند.

برای سالن بدنسازی به سایت آسان اسپرت مراجعه کنید.

 

ورزش در منزل پیلاتس


امروزه ورزش های مختلفی وجود دارند که هر کدام روی اندامی مخصوص کار می کند. برای مثال فردی که به دنبال ورزش بدن سازی می رود تنها روی عضلات ظاهری خود فعالیت می کند اما با ورزش در منزل پیلاتس می توانید تمامی عضلات خود حتی عضلات کوچک را به کار بگیرید و روی آن کار کنید. با ورزش در منزل پیلاتس هر فردی می تواند روی عضلاتی که برای داشتن تعادل و کنترل ما ساخته شده اند فعالیت کرده و آن ها را تقویت کند.

منبع:

https://blog.asansports.com/2020/12/21/%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85-%d9%be%db%8c%d9%84%d8%a7%d8%aa%d8%b3-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-22-%d8%ad%d8%b1%da%a9%d8%aa-%d9%be%db%8c%d9%84%d8%a7%d8%aa%d8%b3-%d9%85%d9%88%d8%ab%d8%b1/

آموزش حرکات فیتنس مردان – دراز نشست با زانوی خم

 دراز نشست با زانوی خمیده که به آن کرانچ هم می گویند یکی از حرکات این رشته ورزشی می باشد که می خواهیم در آموزش حرکات فیتنس مردان به آن بپردازیم. نحوه اجرای این حرکت که باعث تقویت و قدرت هسته ی مرکزی بدن می شود عبارت است از :

• به حالت طاق باز روی تشک دراز بکشید.
• زانو های ‌خود را خم کنید به نحوی که کف پاهای ‌تان صاف روی زمین قرار بگیرد.
• زانوهایتان باید جوری خم باشند که پاشنه ‌ها از دنبالچه ‌تان ۳۰ تا ۴۵ سانتی متر فاصله داشته باشد.
• دستان ‌تان را پشت سرتان بگذارید.
• استخوان‌ های شانه را به سمت هم فشار دهید.
• آرنج‌ تان را صاف و در موازات شانه ‌ها نگه دارید.
• ماهیچه‌ های شکمی و مرکزی را منقبض کنید و چانه ‌تان را به آرامی به سمت سینه خم کنید.
• در اخر در حالی که کف پاها، دنبالچه، و کمرتان را در تماس با تشک است تنه ‌ی خود را به سمت عقب پایین ببرید.

 

برای مربی بدنسازی به سایت آسان اسپرت مراجعه کنید.


کلاس آموزش فیتنس


آموزش حرکات فیتنس مردان – دراز نشست با بلند کردن یک پا


از دیگر حرکات جذاب این رشته ورزشی دراز نشست با بلند کردن یک پا می باشد که این حرکت همانند دراز نشست معمولی می باشد به همین دلیل در ادامه آموزش حرکات فیتنس مردان به شرح مختصر اما جامع آن پرداخته ایم که عبارت است از :
• روی یک تشک یا روی زمین تمرین زانو بزنید.
• پاهای ‌تان را پشت سرتان نزدیک هم نگه دارید.
• به آرامی رو به جلو خم شوید و کف دستان ‌تان را صاف روی تشک بگذارید.
• در حالی که انگشتان‌ تان به جلو اشاره دارند دستان‌ تان را به اندازه ‌ی عرض شانه باز کنید.
• به آرامی بدن ‌تان را به سمت زمین پایین ببرید و همزمان یکی از پاها را به عقب و به سمت بالا بلند کنید.
• در حالی که حالت سفت تنه و سر را در راستای ستون فقرات ‌تان حفظ می ‌کنید رو به بالا فشار بیاورید.
• همزمان پای‌ خود را به وضعیت اولش و به موازات پای دیگر پایین بیاورید.
• در اخر تا جایی فشار بدهید که دست‌ ها در ناحیه ‌ی آرنج کاملا صاف شوند و پای چپ ‌تان روی زمین قرار بگیرد.

منبع:
https://blog.asansports.com/2021/11/09/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%81%d9%8a%d8%aa%d9%86%d8%b3/

حرکات تی آر ایکس برای شکم و پهلو

 

حرکت شنا سوئدی

شنا سوئدی یکی از حرکات تی آر ایکس برای شکم و پهلو می باشد که در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر برایتان مطرح کرده ایم و به آموزش تی ار ایکس برای لاغری شکم و پهلو پرداخته ایم :
• برای شروع پاها را در داخل تسمه‌ها قرار دهید.
• سپس دست به اندازه ‌ایی باز شود که هنگام پایین رفتن سینه و شانه‌ ها بین دو دست قرار بگیرند.
• آرنج‌ ها را خم کنید و پایین بروید.
• سپس آرنج‌ ها را صاف و به حالت اول برگردید.

برای خرید کش تی آر ایکس به فروشگاه ورزشی آسان اسپرت مراجعه کنید.

حرکت لانگ

لانگ یکی دیگر از حرکات تی آر ایکس برای شکم و پهلو می باشد که در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر برایتان مطرح کرده ایم و به آموزش تی ار ایکس برای لاغری شکم و پهلو پرداخته ایم :
• پشت به تسمه ها بایستید.
• پای چپ را داخل دسته تسمه‌ ها بگذارید و پای راست را جلوتر از بدن قرار دهید.
• اکنون پای راست را خم کنید و پایین بروید تا بتوانید حرکت لانچ را انجام دهید.
• به وضعیت اول برگردید و حرکت را تکرار کنید.

برای ورزش در خانه به آسان اسپرت مراجعه کنید.

 


کلای تی آر ایکس

حرکت پلانک ثابت

پلانک یکی دیگر از حرکات تی آر ایکس برای شکم و پهلو می باشد که در ادامه برا کسب اطلاعات بیشتر برایتان مطرح کرده ایم و به آموزش تی ار ایکس برای لاغری شکم و پهلو پرداخته ایم :
• باید از بندهای تی آر ایکس دور شود و انگشتان پاهایتان را داخل تسمه‌ ها بیاندازید.
• اکنون درست مانند پلانک معمولی توسط قدرت ساعد و بازوهایتان بالاتنه تان را به بالا بکشید.
• در همان حالت ثابت باقی بمانید.
• به وضعیت اول برگردید و حرکت را تکرار کنید.

منبع:

https://blog.asansports.com/2021/05/03/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%db%8c-%d8%a2%d8%b1-%d8%a7%db%8c%da%a9%d8%b3/

بهترین مربی حال حاضر ایران

 


به علت نیمه کاره و نا تمام ماندن بازی های لیگ برتر بهترین مربی فوتبال ایران امسال معرفی نشده اند اما بهترین مربی حال حاضر ایران که در سال ۹۸ فعالیت داشته است فردی به نام گابریل کلدرون سر مربی سابق تیم پرسپولیس می باشد. این فرد علاوه بر بهترین مربی فوتبال ایران بودن بیشترین میانگین امتیازی را به دست آورده است. بهترین مربی حال حاضر ایران فردی به نام ساکت الهامی می باشد.
این فرد با هدایت سرخ پوشان به آذربایجان و نتیجه های درخشان تیم اش بیشترین میانگین امتیازی را به دست آورده است. یکی دیگر از بهترین مربی حال حاضر ایران فردی به نام آندره ‌استراماچونی ایتالیایی می باشد که سر مربی سابق تیم استقلال بوده است که با میانگین امتیازی ۶٫۲ جزو بهترین مربی های ایران قرار گرفته است. در حقیقت بهترین مربی حال حاضر ایران الهامی می باشد که هم اکنون نیز مشغول فعالیت در لیگ برتر ایران می باشد.


سرمربی تیم ملی فوتبال ایران


انتخاب کردن سر مربی جدید برای تیم ملی ایران امروزه به یکی از سخت ترین و دشوار ترین تصمیم های ورزش فوتبال در ایران شده است. زیرا امیر قلعه نویی اعلام کرده است که سرمربی تیم ملی فوتبال ایران را نپذیرفته است و از سمت دیگر برخی مخالفت‌ ها حضورعلی دایی را در در سرمربی تیم ملی فوتبال ایران منتفی کرده است. دراگان اسکووچیچ سرمربی تیم صنعت نفت آبادان که ۲ روز پیش از جدایی ‌اش از این تیم رسمی شد چند روز پیش وارد فدراسیون فوتبال شد تا مذاکرات نهایی را برای سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شدن را انجام دهد.

منبع» آسان اسپرت

https://blog.asansports.com/2021/01/18/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%b1%d8%a8%db%8c-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ae-%d9%81%d9%88%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%84-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86/

 

انواع راکت تنیس و زه

 وقتی یک فرد قصد خرید راکت تنیس برای بازی در سالن های تنیس می کند ابتدا باید به کیفیت آن توجه کند. وقتی می خواهید یک راکت تنیس برای بازی در سالن های تنیس برای خود بخرید برچسب ها، کارت ها و آويزه ‌ها اطلاعات ارزشمندي را در زمينه سر راکت، سايز، طول، کشش زه، نرمي راکت تنیس و ساير ويژگي‌ هاي مورد نياز به شما می دهند.

به طور کلی حدود سه چهارم تمامی راکت های تنیس پرس شده می باشند و از آلومینیوم و یا گرافیت سبک ساخته می شوند. اما اگر شما یک فرد مبتدی هستید که تنها می خواهید در زمین چمن تنیس با دوستانتان بازی کنید ما راکت های معمولی موجود در بازار را به شما پیشنهاد می کنیم.
در حقیقت یک فرد مبتدی که تازه وارد ورزش تنیس شده بهتر است راکتی را انتخاب کند که در عین محکم بودن سبک باشد. زیرا در راکت های سبک وزن راکت تنیس جوری توزیع شده که بیشترش به سمت سر راکت تمایل دارد. اگر یک فرد مبتدی این نوع راکت را انتخاب نکند تولید نیرو برایش بسیار مشکل و سخت می شود.

 


ویژگی های توپ تنيس


یکی دیگر از تجهیزات مورد نیاز این ورزش هیجانی توپ تنیس می باشد. در طی سال های گذشته توپ های تنیس تغییرات بسیار زیادی کرده اند. در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که اگر یک فرد مبتدی هم هستید که نمی خواهید در سالن های تنیس بازی کنید بهتر است سراغ توپ های کم کیفیت نروید.
به عبارتی صریح تر حتی اگر می خواهید در زمین خاکی تنیس هم بازی کنید به سراغ توپ های تنیس با کیفیت بروید. معمولا مارک های ويلسون، پن و دانلوپ بهترین مارک های توپ تنیس هستند که دارای کیفیت بسیار بالایی می باشند. به همین دلیل در هنگام خرید توپ تنیس حتما به بسته پلاستیکی روی آن دقت کنید.

منبع: وبلاگ تخفیف هات

https://blog.asansports.com/2021/01/27/%d9%85%d8%b4%d8%ae%d8%b5%d8%a7%d8%aa-%d8%b3%d8%a7%d9%84%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d9%86%db%8c%d8%b3-%d8%ae%d8%a7%da%a9%db%8c-%d9%88-%da%86%d9%85%d9%86-%d8%b9%da%a9%d8%b3/

اولین رقابت بین المللی فوتسال

 


پس از بررسی تاریخچه این ورزش هیجانی باید در مورد اولین رقابت بین المللی فوتسال نیز اطلاعات مفید داشته باشد. اولین رقابت بین المللی این ورزش هیجانی از سال ۱۹۶۵ شروع شد یعنی زمانی که پاراگوئه اولین جام فوتسال را به دست آورد. همچنین در رقابت های بعدی در سال ۱۳۷۹ برزیل برنده تمام مسابقات این ورزش بود که در امریکای جنوبی ۶ جام دیگر دریافت کرد. در حقیقت برزیل به عنوان قدرت مهم و برتر ورزش فوتسال تا سال ۱۹۸۰ جایگاه خود را در امریکا حفظ کرد.

کلاس فوتسال

برای ورزش در خانه  این مطلب را بخوانید.


آشنایی با توپ فوتسال


در آموزش فوتسال جنس توپ از مهم ترین مشخصه های این ورزش می باشد زیرا در صورت اصولی نبودن یا استفاده نکردن از جنس های خوب مسابقه پایان خوشی نخواهد داشت از این رو در انتخاب توپ فوتسال باید دقت بسیاری به خرج دهید. جنس توپ فوتسال باید از چرم یا مواد مشابه آن باشد و محیط این توپ باید بین ۶۲ سانتی متر و ۶۴ سانتی متر باشد. همچنین وزن توپ فوتسال نباید کم تر از ۳۹۰ گرم یا بیشتر از ۴۳۰ گرم باشد. با رعایت این موارد هنگام انتخاب توپ فوتسال و بهره بردن از تمرینات کار با توپ در فوتسال بی شک برنده مسابقه شما خواهید بود

منبع«

https://blog.asansports.com/2021/01/05/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%81%d9%88%d8%aa%d8%b3%d8%a7%d9%84-%d8%a8%d9%87-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b1%d9%88%d8%b4/

پیدا کردن انواع گریپ

 امیدوار هستیم متوجه شده باشید که گریپ چیست چون اکنون می خواهیم به طرز گرفتن هر گریپ و انواع آن بپردازیم تا به خوبی بتوانید به سراغ آموزش گریپ تنیس بروید. به همین دلیل در ادامه به شرح مختصر هر یک پرداخته ایم تا اطلاعاتتان در خصوص این بازی تکمیل شود.

• گریپ کنتیننتال : در زمان های قدیم از گریپ کنتیننتال برای زدن تمام ضربات در این رشته ورزشی استفاده میشد. به طور کلی از این نوع گریپ می توانید برای زدن سرویس، والی، اسمش، اسلایس و ضربات دفاعی استفاده کنید.
• گریپ فورهند ایسترن : یکی دیگر از انواع گریپ فورهند ایسترن می باشد که برای زدن آن باید دست خود را روی زه قرار داده و آن را به طرف دسته راکت بکشید. سپس راکت را روی یک سطح افقی قرار دهید و چشمان خود رو ببندید و آن را بردارید.
• گریپ فورهند سمی وسترن : اگر استخوان مبنای انگشت اشاره خود را در یک مرحله و در جهت عقربه های ساعت جا به جا کنید می توانید گریپ فورهند سمی وسترن بزنید.
• گریپ بک هند ایسترن : از گریپ کنتیننتال در خلاف جهت عقربه های ساعت و استخوان مبنای خود استفاده کنید تا بتوانید این نوع گریپ را حین بازی بزنید.

 

برای زمین تنیس به اسان اسپرت مراجعه کنید.


آموزش تنیس مقدماتی

آموزش گریپ تنیس گرفتن در دست

تا به اینجا متوجه شدید که تمامی ضربه های تنیس دارای فاکتور های زیادی هستند و همه آن ها با نوع گرفتن راکت در دست های شما شروع می شوند و نوع راکت در دست گرفتنتان برنده یا بازنده شدن تان را تعیین خواهد کرد. در حقیقت می توان گفت مهم ترین قسمت راکت شما گریپ آن است و باید بدانید که آن را چگونه در دست خود بگیرید. شما باید در آموزش گریپ تنیس بدانید جایی که شما دست خود را روی دسته هشت طرفه آن قرار می دهید تاثیر زیادی روی هر توپی که می زنید دارد.
همچنین باید بدانید که گریپ شما رد زاویه صفحه راکتتان تاثیر می گذارد. از طرفی سختی گریپ گرفتن در انتخاب کردن گریپ مناسب برای هر ضربه است و شما باید تصمیم بگیرید با توجه به نوع بازی تان از کدام گریپ استفاده کنید که در بخش آشنایی با انواع گریپ به آن ها پرداختیم و با توجه به آن ها می توانید یک بازی خوب داشته باشید که برنده آن شما هستید.

منبع:

https://blog.asansports.com/2021/05/05/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d9%86%db%8c%d8%b3-%d9%85%d9%82%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa%db%8c-%d8%aa%d8%a7-%d9%be%db%8c%d8%b4%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d8%b5%d9%88%d8%b1%d8%aa-%da%af/

برنامه بدنسازی فیتنس – عضلات گردن

 


اولین گروهی که در بخش حرکات فیتنس در باشگاه به آن ها پرداختیم مربوط به عضلات گردن و کول می باشد. از این رو در این بخش می خواهیم به برنامه بدنسازی فیتنس در خصوص عضلات گردن بپردازیم تا اگر زمان کافی برای آموزش فیتنس تصویری ندارید در این بخش اطلاعات لازم را کسب کنید. برای تقویت عضلات گردن و کول می توانید به سراغ حرکات فیتنس در باشگاه زیر بروید :
• حرکت گردن از چهار زاویه اصلی (جهت تقویت عضلات گردن)
• اجرای پل روی محور گردن (جهت تقویت عضلات گردن)
• کول با هالتر (جهت تقویت ارتفاع و ضخامت کول)
• شراگ دمبل (جهت تقویت عضلات کول)
• شراگ هالتر از پشت (جهت تقویت عضلات خلفی کول)

برای  مربی بدنسازی به اسان اسپرت مراجعه کنید.


برنامه بدنسازی فیتنس – عضلات سرشانه


دومین گروهی که بخش حرکات فیتنس در باشگاه به آن ها پرداختیم مربوط به عضلات سه گانه شانه و دلتوئید می باشد. از این رو در این بخش می خواهیم به برنامه بدنسازی فیتنس در خصوص عضلات سه گانه شانه و دلتوئید بپردازیم تا اگر زمانی برای رفتن به سراغ آموزش فیتنس تصویری ندارید در این بخش اطلاعات لازم را کسب نمایید. برای تقویت عضلات سه گانه شانه و دلتوئید می توانید به سراغ حرکات زیر بروید :
• پرس دمبل موازی (جهت کروی ساختن سرشانه )
• نشر از روبرو (جهت تقویت بخش قدامی سرشانه)
• نشر از جانب (جهت تقویت بخش وسطی سر شانه)
• نشرخم (جهت تقویت بخش خلفی سر شانه )

منبع:

https://blog.asansports.com/2021/11/09/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%81%d9%8a%d8%aa%d9%86%d8%b3/

مزیت بازی در زمین تنیس خاکی

 


یک مزیت از این انواع زمین تنیس این است که بلافاصله پس از بارش باران می توان در این زمین ها بازی کرد چون باران یا به طور کلی آب خیلی سریع از طریق سطح جذب زمین می شوند. عیب این زمین آن است که با وجود هزینه اندک برای ساخت، این زمین ها هزینه نگهداری بالایی دارند. استفاده از آنها از نظر محیط زیستی و بحران آب نیز چندان توصیه نمی شود چرا که باید به طور مرتب به این زمین ها آب داد. در واقع آب، زمین خاکی را مرطوب نگه داشته و تنها در این صورت است که می توان خیلی خوب و راحت در آن بازی کرد.

 

براي سالن ورزشی به اسان اسپرت مراجعه كنيد.


زمین تنیس خاکی

زمین تنیس هارد کورت


زمین تنیس هارد کورت Hard Court از طرف فدراسیون جهانی تنیس به عنوان مناسب ترین زمین برای بازیکنان در تمامی سطوح معرفی شده است. این نوع زمین از پلاستیک و سیمان ساخته می شود. مسابقات آزاد آمریکا، مسابقات آزاد استرالیا و Indian Wells Masters به عنوان برخی مسابقات بزرگ که بر روی زمین هارد کورت برگزار می شوند هستند.
در ایالات متحده معمولا روی زمین های سخت تنیس بازی می کنند. پایه این زمین ها از آسفالت یا بتون ساخته شده و روکش آنها اکریلیک یا مواد دیگر است. دلیل مقبولیت این زمین ها نگهداری آسان آن ها است. زمین سخت برای تمام تنیس بازان مناسب است. این نوع زمین ها به عنوان یک گزینه مطلوب، به نوعی بین زمین های خاکی و چمن قرار می گیرند. به علاوه سرعت توپ در زمین های سخت بیشتر از زمین خاکی و کمتر از زمین چمن است. از آنجا که سطح زمین تخت است، جهش توپ بالا و قابل پیش بینی است.

منبع:

https://blog.asansports.com/2020/12/17/%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%b2%d9%85%db%8c%d9%86-%d8%aa%d9%86%db%8c%d8%b3/

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعد