x تبلیغات
معرفی کامل ورزش ها

اسامی بهترین مربی های فوتسال

 


آیا به دنبال اسامی بهترین مربی های فوتسال هستید؟ آیا می خواهید زیر نظر بهترین مربی های فوتسال
 آموزش فوتسال ببینید تا به یک بازیکن حرفه ای تبدیل شوید؟ کافیست در ادامه ما را دنبال کنید تا با اسامی بهترین مربی های فوتسال آشنا شوید. خانم عاطفه رضایی یکی از بهترین مربی های فوتسال در بین ۱۰ مربی برتر فوتسال زنان می باشد. این فرد بازیکن سابق و مربی فوتسال ایران می باشد. این خانم که نامش جزو اسامی بهترین مربی های فوتسال می باشد توانسته است تیم سپاهان اصفهان را در لیگ برتر سال های ۸۲-۱۳۸۱ به عنوان اولین تیم تاریخ لیگ فوتبال ایران به مقام قهرمانی برساند.
یکی دیگر از بهترین مربی های فوتسال ایران اقای فرهاد کاظمی می باشد که بازیکن سابق و مربی کنونی فوتسال ایران است. از دستاورد های این مربی خبره می توان گفت که تیم سپاهان اصفهان را در لیگ برتر سال های ۸۲-۱۳۸۱ به عنوان اولین تیم غیر تهرانی تاریخ لیگ فوتبال ایران به مقام قهرمانی رساند. این مربی خبره که جزو بهترین مربی های فوتسال می باشد این تیم را به مقام قهرمانی جام حذفی در سال های ۸۳-۱۳۸۲ رساند. پس اگر به دنبال بهترین مربی های فوتسال اقایان و خانم ها هستید این دو مربی بهترین گزینه انتخابی می باشند.

براي  اجاره زمین چمن مصنوعی به اسان اسپرت مراجعه كنيد.


زمین فوتسال

برترین مربیان فوتسال


یکی از برترین مربیان فوتسال در ایران فردی به نام سید محمد ناظم‌ الشریعه می باشد. کسانی که به دنبال برترین مربیان فوتسال هستند حتما نام این فرد را شنیده اند زیرا این فرد جزو یکی از برترین مربیان فوتسال در کشور عزیزمان می باشد. همچنین این سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در میان برترین مربیان فوتسال جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی نیز دیده شده است. براساس گزارش سایت های ورزشی اسامی ۱۰ سرمربی برتر فوتسال جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی در رده ملی اعلام شده که نام سید محمد ناظم ‌الشریعه سرمربی تیم ملی ایران هم در این فهرست دیده شده است و چی از این بهتر؟

منبع:
 

تفاوت بین بدنسازی و فیتنس استایل چیست؟

 


هدف رشته ورزشی جذاب بدن سازی افزایش حجم عضله های بدن می باشد که این عضلات همواره باید بدون چربی باشد. به همین دلیل وقتی به سراغ این رشته ورزشی می روید با وزنه های سنگین مواجه می شوید چون شدت تمرین در این رشته آنقدر بالا است که عضلاتتان را به نقطه شکست می رساند جوری که عضلاتتان به جایی خواهند رسید که دیگر توانی برای انجام این برنامه را ندارند و آن چیزی که بعد از استراحت و تغذیه مناسب برای آن ‌ها رقم خواهد خورد، داشتن ماهیچه ‌هایی قوی و حجیم است.
اما در رشته ورزشی هیجانی فیتنس هدف داشتن عضلاتی حجیم و حجیم کردن آن ها با وزنه های بزرگ نیست بلکه هدف در این رشته ورزشی شکل گیری ماهیچه ها و متناسب بودن عضلات می باشد که در اخر فرد یک بدن خوش فرم و عاری از چربی داشته باشد. به همین دلیل بخش عمده ای از برنامه های فردی که فیتنس کار می کند تمرین های هوازی می باشد و از وزنه ها کمتر استفاده خواهید کرد و اگر هم استفاده کنید سبک خواهند بود.

 

براي سالن بدنسازي به اسان اسپرت مراجعه كنيد.


فیتنس چیست و بدنسازی


فواید فیتنس اسپرت چیست؟


دوست دارید بدانید فواید فیتنس اسپرت چیست تا همین حالا به سراغ ثبت نام در یک کلاس فیتنس اسپرت بروید؟ به شما تبریک می گوییم چون اگر بدانید فواید فیتنس اسپرت چیست همین حالا در صدد خواهید آمد که به سراغ فعالیت در این رشته ورزشی بروید. بنابراین در ادامه با ما همراه باشید تا با یکدیگر بدانیم فواید فیتنس اسپرت چیست. مهم ترین و شایع ترین فواید فیتنس اسپرت عبارت است از :
• کاهش خطر بیماری هایی مانند : قلبی، دیابت، سندروم متابولیک، سرطان روده بزرگ، سرطان ریه و سرطان سینه.
• بالا بردن آمادگی های جسمانی بدن مانند : افزایش قدرت عضلانی، استقامتی، قلبی، عروقی، انعطاف ، چابکی و سرعت.
• افزایش دادن قدرت و اندازه قلب مانند : افزایش کلسترول خوب، افزایش پمپاژ خون، افزایش عملکرد قلب.
• افزایش عضلات های بدن مانند : استخوان ها، رباط ها و مفاصل ها.
• رساندن و نگه داشتن بدن در وزن ایده آل، افزایش قدرت عضلانی و کاهش چربی.
• افزایش سطح انرژی، بهبود عادت های خواب در شبانه روز.

منبع:

https://blog.asansports.com/2021/06/15/%d9%81%db%8c%d8%aa%d9%86%d8%b3-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d8%9f/

دریبل در بسکتبال چه زمانی آغاز می شود؟

 دریبل کردن که یکی از تکنیک های بسکتبال می باشد می دانید چه زمان آغاز می شود؟ دریبل در بسکتبال زمانی آغاز می شود که شما بتوانید کنترل توپ را در دستان خود داشته باشید. به عبارتی دیگر شما باید توپ را در اختیار بگیرید تا با پرتاب کردن و زدن آن در تماس با زمین بتوانید آن را قبل از اینکه فرد دیگری برخورد کند لمس کنید. همچنین زمانی دریبل در بسکتبال تمام می شود که شما آن را با دست بگیرید و اجازه دهید توپ در دستانتان استراحت کند.

در اصل برای دریبل در بسکتبال وقتی که توپ با دست شما در تماس نیست تعداد گام هایی که می خواهید بردارید محدود نیست. همچنین برای دریبل در بسکتبال باید بدانید که شما مجاز نیستند بعد از پایان دریبل اول اقدام به دریبل زدن برای بار دوم کنید. از این رو اگر این کار را انجام دهید مرتکب خطای دبل می شوید که مربیان با شما برخورد خواهند کرد.

برای آموزش بسکتبال به اسان اسپرت مراجعه کنید.


بررسی مهم ترین اصطلاحات بسکتبال


وقتی شما به دنبال یادگیری تکنیک های بسکتبال  و مهارت های اصلی بسکتبال هستید باید سری هم به اصطلاحات بسکتبال بزنید تا با آگاهی کامل در این رشته ورزشی ورود کنید. در اصل آگاهی از اصطلاحات بسکتبال به شما کمک می کند بیشتر سر از این رشته ورزشی هیجانی در بیاورید و به حرکات بسکتبال بهتر مسلط شوید و چی از این بهتر؟ از این رو در ادامه برخی از مهم ترین اصطلاحات بسکتبال را برای شما مطرح کرده ایم. مهم ترین اصطلاحات بسکتبال عبارت هستند از :
• خط پایانی زمین یاend line به فاصله ی بین دو کرنر گفته می شود.
• خط کناری زمین یاside lined به خط طولی زمین گفته می شود.
• خط پرتاب آزاد یاfree throw line محلی است که از پشت آن پرتاب آزاد انجام می شود.
• گوشه یاcorner تقاطع خطوط طولی و عرضی زمین می باشد.
• خط نیمه یاhalf court line به خط وسط زمین گفته می شود.
• خط سه امتیازی یا three point line پرتاب از پشت آن ۳ امتیاز محسوب می شود.
• منطقه رنگی یا paint به داخل مستطیل منطقه رنگی گفته می شود.

منبع:

https://blog.asansports.com/2021/02/08/%db%8c%d8%a7%d8%af%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%aa%da%a9%d9%86%db%8c%da%a9-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%b3%da%a9%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%84/

ابعاد زمین فوتبال و مناطق مهم و حساس

 در ابتدایی ترین مباحث آموزش فوتبال باید با زمین فوتبال و مناطق آن آشنا شوید. در حالت کلی یک زمین فوتبال استاندارد بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ متر طول و ۶۴ تا ۷۵ متر عرض باید داشته باشد. دروازه ها ۳/۷متر طول و ۴/۲ متر ارتفاع دارد. هر زمین فوتبال به سه منطقه تقسیم میشود که به تربیت عبارتند از:

• منطقه ی دفاعی (یک سوم دفاعی) : منطقه ای که بازیکنان دفاعی و دروازه بان در آن قرار دارند.
• منطقه ی میانی (بازی سازی ) : منطقه ای که در آن بازیکنان هافبک قرار دارند.
• منطقه ی تهاجمی (حمله ) : منطقه ای که در آن بازیکنان مهاجم قرار دارند و در واقع منطقه ی دفاعی حریف است.

برای اجاره زمین چمن مصنوعی  به آسان اسپرت مراجعه کنید.


زمین فوتبال

اموزش تکنیک فوتبال شامل چه مباحثی است؟


درحالت کلی تکنیک های اصلی فوتبال شامل پاس دادن، شوت زدن، تکنیک های حمل توپ، دریبلینگ، ضربات ایستگاهی، هد زدن، دفاع کردن، تکل زدن و… است که برای بررسی هرکدام به یک مطلب کامل و مجزا نیاز است. اما میتوان به چند مورد از مهمترین آنها پرداخت:


آموزش زدن شوت در فوتبال


ابتدا یک نیم نگاهی به هدف خود بیاندازید تا بدانید به کجا میخواهید شوت کنید و سپس به توپ نگاه کنید. یک پا را ب هعنوان تکیه گاه در کنار توپ و هم راستا با ضربه بگذارید، نیم تنه ی بالای خود را کمی به سمت هدف متمایل کنید و با پای دیگر ضربه بزنید. شوت های قوی را با روی پا ( روی بند کفش ) و ضربه های زاویه دار را با کنار پا بزنید . توجه کنید که مسیر انتخابی حرکت توپ موانع انسانی کمی داشته باشد.
هرچه شوت شما به زمین نزدیک تر باشد احتمال موفقیت آن بیشتر است . در یک پژوهش مشخصی شد از هر ۱۰۰ توپی که به سمت بالای دروازه زده میشود حدود ۸% به گل ختم میشود. این عدد برای ارتفاع متوسط دروازه حدود ۶-۷ درصد و برای شوت هایی که با ارتفاع کم به دروازه میرسند ۲۰ درصد است .


منبع:

درباره ورزش هیجانی فوتبال

 این ورزش هیجانی در دو نیمه ۴۵ دقیقه ای با ۱۱ بازیکن انجام می شود که در بازی های رفت و برگشتی گاهی وقت های اضافه و پنالتی نیز به آن افزوده می شود. طول زمین این بازی جهانی ۹۰ تا ۱۲۰ متر و عرض آن ۴۵ تا ۹۰ متر است. جام جهانی این ورزش هیجانی از بزرگ ترین رویداد های ورزشی در تمام کشور ها می باشد که هر چهار سال یک بار یکی از کشور ها میزبان برگزاری آن می باشد.

علاوه بر جام جهانی مسابقه های بین المللی دیگری مانند بازی‌ های المپیک تابستانی، جام کنفدراسیون‌ها، جام باشگاه‌ های جهان، جام ملت ‌های اروپا و لیگ قهرمانان اروپا نیز رایج است. لیگ های زیاد دیگری مانند لا لیگا و لیگ برتر انگلستان در سایر کشور های جهان به وجود آمده است که نوعی مسابقات داخلی همانند فوتبال محسوب می شوند. از طرفی دیگر فوتبال همانند سایر رشته های ورزشی دیگر ضوابطی دارد که قوانین فوتبال نامیده می ‌شوند که هر کس خلاف آن ها عمل کند توسط فیفا تنبیه می شود.

برای مدرسه فوتبال شیراز  به آسان اسپرت مراجعه کنید.


بهترین مربی فوتبال ایران


یک تیم فوتبال برای برندن جام جهانی و بالا بردن پرچم کشور خود باید بهترین عملکرد و توانایی را داشته باشد و این عملکرد و مهارت تنها با مربی های فوق العاده امکان پذیر است. آیا شما هم از بهترین مربی فوتبال ایران بی خبر هستید؟ یا شما هم نمی دانید که بهترین مربی فوتبال ایران کیست که تیم ملی ما انقدر موفق است؟ جواب همه ی سوال های شما در مورد بهترین مربی فوتبال ایران پیش ماست. در ادامه برخی از بهترین مربی فوتبال ایران را برای آگاهی هر چه بیشتر شما مطرح کرده ایم :
• حسین فرکی : این فرد در ابتدا مربی تیمی شد که فصل قبل از نامزد های سقوط به لیگ دسته یک محسوب می شد. این فرد با اینکه آن که مانند سایر تیم ها فصل بدنسازی و آماده سازی را سر وقت آغاز نکرد تیم را با هدایت خوب در جاده موفقیت قرار داد. در حقیقت این مربی تا اینجای کار خود نشان داده است که موفقیت تیمی تنها در اختیار داشتن ستاره ها و پول خرج کردن های زیاد نمی باشد بلکه این فرد نشان داده که موفقیت پیروی کردن از تاکتیک های روز و همدلی و تعصب تیمی خلاصه می باشد.
• عبدالله ویسی : این مربی جوان وقتی از نیمه های فصل نهم تیم صبای قم را تحویل گرفت هیچ کسی مربی گری و تیم اش را قبول نداشت. با گذشت زمان این فرد نه تنها جایگاه تیم صبا را در لیگ حفظ کرد بلکه برای حضور در لیگ دهم نیز بدون اتکا به نام ها تلاش کرد با تشکیل تیمی جوان در کنار تنها چند بازیکن با تجربه هسته تیمی قابل احترام و غیرقابل پیش بینی را تشکیل دهد.
• امیر قلعه نویی : این مربی به استاد جمع و جور کردن تیم ها و قرار دادن آن ها در سریع ترین زمان ممکن در ردیف تیم های مدعی می باشد. این مربی که برای دو فصل پشت سر هم تی سپاهان را قهرمان لیگ نهم و دهم کرد، برای فصل یازدهم به تیم تراکتور سازی آمد تا هواداران پرشور تبریزی که سودای قهرمانی دارند به درجات خوبی برسند.

منبع:

https://blog.asansports.com/2021/01/18/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%b1%d8%a8%db%8c-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ae-%d9%81%d9%88%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%84-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86/

آموزش فیتنس بانوان در خانه – پلانک از پهلو با زانوی خمیده

حرکتی بی‌ نظیر برای افزایش کارایی کفل‌ ها پلانک از پهلو با زانوی خمیده است که در بخش آموزش فیتنس بانوان در خانه به شرح مختصر آن پرداخته ایم تا جسمی سالم داشته باشید. نحوه اجرای صحیح این حرکت عبارت است از :
• به پهلوی راست روی یک تشک دراز بکشید.
• به نحوی که پای چپ‌ تان روی پای راست تان قرار بگیرد.
• زانوی ‌تان را به قدری خم کنید که در وضعیت راحتی قرار بگیرد.
• از آرنج تا نوک انگشتان دست راست و باسن و از زانو تا نوک انگشتان پای راستتان را روی تشک بگذارید.
• به آرامی ماهیچه ‌های شکمی و مرکزی را منقبض کنید.
• باسن‌ تان را از روی تشک بلند کنید.
• نفس بکشید و به آرامی خودتان را به وضعیت شروع برگردانید.

 

برای لاکچری گرانترین باشگاه بدنسازی تهران به آسان اسپرت مراجعه کنید.


آموزش فیتنس بانوان در خانه – پلانک از جلو

 


شاید این حرکت در نگاه اول سخت به نظر برسد اما با آموزش فیتنس بانوان در خانه و تمرین مداوم آن برایتان راحت خواهد شد. به همین دلیل ما در ادامه به شرح مختصر نحوه اجرای این حرکت که برای شکم تان بسیار مناسب است پرداخته ایم :
• در حالی که آرنج‌ تان را نزدیک پهلوها و درست زیر شانه‌ ها نگه داشته ‌اید دمر روی یک تشک دراز بکشید.
• در حالی که دست‌ های‌ تان جلو شما قرار دارند کف دست‌ ها را روی زمین بگذارید.
• پاها را دراز کنید و پنجه‌ ها را روی زمین بگذارید.
• به آرامی و با کشیده نگه داشتن تنه و پاهایتان کل تنه ‌تان را از روی زمین یا تشک بلند کنید.
• در اخر در حالی که زانو ها را کشیده و تنه را صاف نگه داشته ‌اید به آرامی بدن ‌تان را به سمت تشک پایین بیاورید.


منبع»
 

تکنیک های شطرنج حرفه ای

 اگر شما هم جزو افرادی هستید که به بازی شطرنج علاقه دارید ابتدا باید تکنیک های شطرنج مبتدی و سپس تکنیک های شطرنج حرفه ای را فرا بگیرید. در اصل با اعمال تکنیک های شطرنج حرفه ای در بازی شطرنج می توانی قوی تر ظاهر شوید و در مدت زمان کمی حریف خود را از بازی بیرون بیاندازید. در ادامه نگاهی کوتاه به تکنیک های شطرنج حرفه ای انداخته ایم :

• اول اسب، بعد فیل
یکی از تکنیک های شطرنج حرفه ای دانستن اولویت حرکت با اسب است یعنی شما باید بدانید که اول اسب و سپس فیل می تواند حرکت کند.
• وزیر پشت سربازها
در تکنیک های شطرنج مبتدی دانستید که مهره وزیر بسیار آسیب پذیر است و به راحتی می تواند از زمین خارج شود از این رو این مهره را باید پشت سرباز های خود پنهان کنید.
• مهره های سوار را در مرکز میدان نگه دارید
وقتی یک شطرنج باز قهار مهره های سوار خود را در مرکز صفحه نگه دارد فرصت عمل بیشتری خواهد داشت زیرا این فرد می تواند روی خانه های بیشتری تسلط پیدا کند.

برای  کلاس شطرنج‌  به آسان اسپرت مراجعه کنید.


اثرات مثبت بازی شطرنج برای سلامت ذهن و روح


پس از بررسی های لازم در مورد تکنیک شطرنج نوبت به برسی اثرات یا به عبارت دیگر فواید این بازی هیجانی می رسد. این بازی که به عنوان یکی از استعداد های ذهنی شناخته شده است بهترین ورزش برای مغز می باشد. در ادامه برخی از مهم ترین اثرات مثبت بازی شطرنج برای سلامت ذهن و روح انسان را بیان کرده ایم :
• ارتقای رشد مغز
• تمرین هر دو طرف مغز
• افزایش ضریب هوشی
• کمک به جلوگیری از آلزایمر
• رشد خلاقیت
• بهبود مهارت های خواندن
• بهبود مهارت های حل مسئله
• آموزش برنامه ریزی و دوراندیشی
• بهبود یافتن سکته یا ناتوانی
• بهبود حافظه
• کمک به درمان اسکیزوفرنی
• تقویت و ایجاد اعتماد به نفس هم در کودکان هم در بزرگسالان
• کمک به توانب خشی و درمان

منبع:

https://blog.asansports.com/2021/01/09/%d8%a2%d8%b4%d9%86%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%aa%da%a9%d9%86%db%8c%da%a9-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b4%d8%b7%d8%b1%d9%86%d8%ac/

بهترین مربی فوتبال ایران

 یک تیم فوتبال برای برندن جام جهانی و بالا بردن پرچم کشور خود باید بهترین عملکرد و توانایی را داشته باشد و این عملکرد و مهارت تنها با مربی های فوق العاده امکان پذیر است. آیا شما هم از بهترین مربی فوتبال ایران بی خبر هستید؟ یا شما هم نمی دانید که بهترین مربی فوتبال ایران کیست که تیم ملی ما انقدر موفق است؟ جواب همه ی سوال های شما در مورد بهترین مربی فوتبال ایران پیش ماست. در ادامه برخی از بهترین مربی فوتبال ایران را برای آگاهی هر چه بیشتر شما مطرح کرده ایم :

 

برای زمین چمن به اسان اسپرت مراجعه کنید.


• حسین فرکی : این فرد در ابتدا مربی تیمی شد که فصل قبل از نامزد های سقوط به لیگ دسته یک محسوب می شد. این فرد با اینکه آن که مانند سایر تیم ها فصل بدنسازی و آماده سازی را سر وقت آغاز نکرد تیم را با هدایت خوب در جاده موفقیت قرار داد. در حقیقت این مربی تا اینجای کار خود نشان داده است که موفقیت تیمی تنها در اختیار داشتن ستاره ها و پول خرج کردن های زیاد نمی باشد بلکه این فرد نشان داده که موفقیت پیروی کردن از تاکتیک های روز و همدلی و تعصب تیمی خلاصه می باشد.
• عبدالله ویسی : این مربی جوان وقتی از نیمه های فصل نهم تیم صبای قم را تحویل گرفت هیچ کسی مربی گری و تیم اش را قبول نداشت. با گذشت زمان این فرد نه تنها جایگاه تیم صبا را در لیگ حفظ کرد بلکه برای حضور در لیگ دهم نیز بدون اتکا به نام ها تلاش کرد با تشکیل تیمی جوان در کنار تنها چند بازیکن با تجربه هسته تیمی قابل احترام و غیرقابل پیش بینی را تشکیل دهد.
• امیر قلعه نویی : این مربی به استاد جمع و جور کردن تیم ها و قرار دادن آن ها در سریع ترین زمان ممکن در ردیف تیم های مدعی می باشد. این مربی که برای دو فصل پشت سر هم تی سپاهان را قهرمان لیگ نهم و دهم کرد، برای فصل یازدهم به تیم تراکتور سازی آمد تا هواداران پرشور تبریزی که سودای قهرمانی دارند به درجات خوبی برسند.

منبع:

 

زمین تنیس باید چگونه باشد

 زمین تنیس چهار نوع است که شامل زمین تنیس خاکی، زمین تنیس چمنی، زمین تنیس آسفالت و سالن تنیس می باشد. زمین تنیس به شکل مستطیل است که به وسیله یک تور به دو نیم تقسیم می شود و هر سمت به دو قسمت که شامل محل زدن سرویس و مرکز اصلی بازی است، جدا می گردد. زمین تنیس خاکی از جنس خاک رس است و رایج ترین زمین بازی به حساب می آید. طول زمین تنیس ۱۲۳٫۸۸ و عرض آن ۸٫۲۳ متر می باشد. اطراف زمین تنیس را برای افتادن توپ در نظر میگرند.

زمین تنیس

توپ تنیس

اگر تصمیم گرفتید که یک توپ تنیس مرغوب بخرید حتما به علامت USTA  و یا فدراسیون تنیس دقت کنید تا یک توپ ایده آل را خریداری کنید. جنس بیرونی توپ تنیس مخملی و به رنگ زرد است. وزن توپ تنیس بین ۵۶٫۷  تا ۵۸٫۵ متغیر است. اندازه توپ تنیس ۶٫۳۵ تا ۶٫۳۷ می تواند باشد. اگر می خواهید یک توپ تنیس مرغوب تهیه کنید حتما سراغ کمپانی مطرح ویلسون بروید.

برای اجاره زمین تنیس به اسان اسپرت مراجعه کنید.

راکت تنیس

انتخاب یک راکت مناسب نسبت به میزان چرخش بازیکنان متفاوت است ولی عموما مساحت یک راکت مناسب ۹۰ تا ۱۱۰ اینچ و طول آن ۲۷ اینچ می باشد. طرز صحیح گرفتن یک راکت در دست بسیار مهم است و تقریبا یکی از عواملی است که شما را تبدیل به یک برنده و یا بازنده می کند. اندازه راکت تنیس با معیار گریپ در نظر گرفته می شود برای بانوان ۱ تا ۳ و برای آقایان ۲ تا ۴ در گریپ است.

باید سعی کنید راکت تنیس را به راحتی در دست خود حرکت دهید اما زاویه چرخشی آن نباید مدام تغییر کند و ضربات شما را تبدیل به ضربات با قدرت کم بکند.

حرفه ایی ها در مسابقات بزرگ مثل Grand Slam که شامل ۴ مسابقه است در انتخاب تور راکت تنیس دقت بسیاری دارند که از جنس مناسبی باشد.

منبع:
https://blog.asansports.com/2020/04/18/%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%aa%d9%86%db%8c-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%88%d8%b1%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d9%86%db%8c%d8%b3/

آموزش تنیس خاکی گام به گام

 این بازی جذاب و هیجانی از سه ست تشکیل شده است که هر کس دو ست را ببرد برنده خواهد بود. در اصل ما شش ست خواهیم داشت که در ست اخر باید حداقل دو امتیاز بین دو حریف تفاوت داشته باشد تا برنده اعلام شود. در آموزش تنیس خاکی همه افراد چه مبتدی و چه حرفه ای از چهار ضربه استفاده می کنند. این چهار ضربه عبارتند از : فورهند، بک هند، والی و سرویس می باشد که اگر این چهار ضربه را به طور کامل بلد باشید به راحتی می توانید با حریف خود مبارزه کنید.

برای اجاره زمین تنیس به اسان اسپرت مراجعه کنید.

در اینجا به چکیده ای از آموزش تنیس خاکی خواهیم پرداخت اما برای اگاهی بیشتر کافیست به مطالعه قوانین تنیس خاکی pdf بپردازید تا برنده میدان شوید. در ضربه فورهند با استفاده از یک دست کافیست راکت را در راستای بدن خود بچرخانید و به توپ ضربه بزنید یا در ضربه بک هند با استفاده از دو دست کافیست راکت را درحالیکه پشت دست مسلط شما رو به تور است به جهت مخالف بگردانید. در ضربه والی که قدرت مند ترین ضربه است تنها کافیست کمی بچرخید و قبل از اینکه توپ به زمین بخورد راکت را زیر ان برده و توپ تنیس را پرتاب کنید.

تنیس خاکی

همه چیز درباره تنیس روی میز

در بخش همه چیز درباره تنیس روی میز شما این ورزش را به راحتی یاد خواهید گرفت. برای دانستن همه چیز درباره تنیس روی میز باید گفت که فردی که بازی را شروع می کند جوری باید به راکت ضربه بزند که توپ به وسط زمین خورده و پس از عبور از روی تور به نیمه حریف وارد شود. در همان ابتدای شروع کار وقتی حریف نیز با راکت خود به توپ ضربه بزند و توپ وارد محوطه شما شود و بتوانید ان را مهار کنید تازه بازی شروع می شود.
به این ترتیب وقتی دو طرف بتوانند توپ را مهار کنند بازی تا جایی ادامه پیدا می کند که یک فرد موفق به مهار توپ نشده و در نتیجه طرف مقابل یک امتیاز کسب می کند. همان طور که گفته شد وقتی هر فرد با راکت به توپ ضربه میزند و توپ به نیمه زمین خورده و سپس از روی تور رد می شود اگر هر گونه خطای کوچکی را مرتکب شوید توسط داور مشاهده می شود. برای بررسی بیشتر قوانین تنیس خاکی pdf یا روی میز کافیست به این مقاله مراجعه کنید.

منبع:

https://blog.asansports.com/2020/12/10/0-%d8%aa%d8%a7-100-%d9%88%d8%b1%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d9%86%db%8c%d8%b3-tennis-%d8%a7%d8%b5%d9%88%d9%84-%d9%88-%d9%82%d9%88%d8%a7%d9%86%db%8c%d9%86/

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعد